Registrovaní členovia: 97
Najnovší člen: travismHeept

V oravskom derby sme naložili hosťom 5:0
Oravská Jasenica 5:0 Tvrdošín (3:0)
Góly: Kristián Farský, Kristián Bakoš, Matej Feranec, Richard Florek (11 m), vlastný

Do zápasu sme vstúpili opatrne, nechceli sme súpera podceniť, kedže bol o miesto pred nami. Aj keď bol začiatok opatrný, hralo sa prevažne na polovici hostí. Už od úvodu sme si tvorili neskutočne veľa šancí. Otvoriť skóre mohol Ivan Farský, po nariadenom pokutovom kope a to po faule v šestnástke na Patrika Kavoňa. Zle kopnutú penaltu brankár hostí vychytal a tak sa hralo ďalej. Skóre otvoril Kristián Farský, po nádhernej prihrávke z pravej strany od Patrika Kavoňa. Zvýšenie stavu prišlo po rohovom kope Matúša Farského. Po skrumáži v šestnástke hostí, si nechtiac hráč hostí poslal loptu do vlastnej siete. Tretí gól sa podarilo vsietiť Matejovi Ferancovi, ktorého nádherne vysunul Kristián Farský a tak zoči-voči brankárovi poslal loptu do opačnej strany, kde brankár nemal šancu. Po zmene strán, morálka hry klesla a nebol to už taký živý futbal ako v prvom dejstve. Jasenická obrana  stála na pevných nohách, preto hostia nemali šancu skorigovať stav stretnutia. Naopak vysunutie Kristiána Bakoša do stredu poľa malo svoj význam. Po prudkej prízemnej strele k žrdi, brankár len ťažko mohol niečo robiť. Po ďalšom faule v šestnástke, tentoraz na Mateja Feranca, sa pískal ďalší pokutový kop. Brankár Richard Florek spečatil víťazstvo 5:0, keď poslal loptu do opačnej strany.

V Tepličke len po bode
Teplička nad Váhom 1:1
Oravská Jasenica (1:0)
Góly: Kristán Farský

V prvom dejstve sa hralo medzi šestnástkami, hral sa pekný futbal. Šance na skórovanie si tvorili sporadicky obe strany.  Ako prvým sa podarilo vsietiť gól v 33.min domácim. Do šatní sa preto išlo so skóre 1:0. V druhom polčase sa hral podobný futbal ako v prvom. Vyrovnať sa podarilo až v 70.min po dobrom striedaní Kristiána Farského. Gól padol po peknej prihrávke z pravej strany, ktorú potom poslal Kristián Farský bombou k prvej žrdi. V zápase sme si vytovorili neskutočné tutovky, ktoré sa nám ale nepodarilo premeniť. Šance mal Patrik Kavoň ale aj Matej Feranec. Nakoniec od tohoto súpera odchádzame s 1 bodom.

Výhra doma so Sučanmi
Oravská Jasenica 2:0 Sučany (2:0)
Góly: Andrej Puvák, Tomáš Farský

V prvom dejstve sme boli lepším tímom na ihrisku. Hostia len sporadicky zakončovali a to strelami spoza šestnástky. Prvý gól sa podarilo vsietiť po strele Jána Vošku, ktorému loptu vyrazil brankár. Loptu sa doťuknúť podarilo Andrejovi Puvákovi a stav bol - 1:0. Druhý gól padol o 10 minút po tejto akcii. Po odrazenej lopte z rohového kopu sa spoza šestnástky podarilo nádherne trafiť šibenicu Tomašovi Farskému. Do druhého dejstva sme nenastúpili tak dobre ako do prvého. Šance sme si tvorili ojedinele, naopak nás hostia troška zatlačili na vlastnú polovicu, kde ale nevystrelili takú strelu, ktorá by nás ohrozila. Rozhodnúť na 3:0 mohol Matúš Farský, keď takmer z dvoch metrov z pred bránkovej čiary netrafil bránu. Skóre stretnutia bolo nakoniec 2:0.

V Staškove sme sa delili
Staškov 2:2
Oravská Jasenica (1:1)
Góly: Ján Voška, Matúš Madleňák

Od úvodu sa hralo medzi šestnástkami a hral sa pekný futbal. Šance sme si vytvárali, ako to len išlo. Prvý gól stretnutia dal Ján Voška a to po nádhernej akcii, keď po pravej strane unikol Patrik Kavoň a nacentroval loptu až do šestnástky, kde Ján Voška nemal problém otvoriť skóre. Neskôr sa domáci dostali až k našej šestnástke. Preniknúť sa im nepodarilo tak to skúsili spoza šestnástky. Domáci vyrovnali nádhernou strelou a stav bol 1:1. Do konca prvého dejstva sa stav už nemenil. V druhom dejstve sme sa znova ako prví presadili my a to po nádhernej, centrovanej lopte od autora prvého gólu Jána Vošku. Striedajúci hráč Matúš Madleňák po peknej hlavičke, nás znova posiela do vedenia, no o pár minút nato po priamom kope , ktorý mal brankár Martin Grácik chytiť, domáci opäť vyrovnávajú - 2:2. Po tomto góle sme domácich zatlačili na ich polovicu a snažili sa vsietiť ešte jeden gól. Šancu na vyrovnanie mal napríklad Kristián Bakoš, ale loptu poslal vedľa bránky. Aj Patrik Kavoň sa mohol presadiť, no prudkú prízemnú strelu mu domáci brankár vychytal. Skóre zápasu sa už nemenilo a tak sme sklamaní odišli len s 1 bodom.

7 kúskov sme poslali na cestu Záv.Porube
Oravská Jasenica 7:1 Rosina (3:0)
Góly: Ivan Farský 3x, Patrik Kavoň 2x, Ján Voška, Andrej Laštík

V prvom dejstve sme hneď od úvodu boli lepším tímom na ihrisku, čo nasvedčovalo aj držanie lopty a zakončovanie. Hostia sa nezmohli takmer na nič. Prvý gól padol asi v 15.min hry, keď sa presadil kapitán Ivan Farský. Neskôr po peknom brejku sa nám podarilo zvýšiť skóre, po skórovaní Jána Vošku. O minútku nato sa hneď po rozohrávke hostia vyplašili a loptu zahnali až do vlastného rohu. Po tomto rohu sa parádne presadil Patrik Kavoň na 3:0, čím uzavrel prvé dejstvo. V druhom dejstve sa po skrumáži v našej šestnástke po rohovom kope hostí, radovala Závažná Poruba, po vlastnom góle Adama Greša. No o minútku nato sme sa radovali opäť my, pretože sieť rozvlnil opäť Patrik Kavoň. Ďalší gól sme dali po zmätkoch brankára a obrancu hostí, Andrej Laštík sa pri tejto šanci presadil ľahko. Dva ďalšie góly pridal opäť kapitán Ivan Farský, čím si v tomto zápase urobil hattrick a momentálne je najlepší strlec Oravskej Jasenice so 4 gólmi na konte.

Štvrté kolo sme si doslova pretrpeli
Krásno nad Kysucou 0:1
Oravská Jasenica (0:1)
Gól: Juraj Graňák

Štvrté kolo sa dramaticky začalo už hneď v úvode. Domáci sa mohli presadiť a viesť už v 2.min no našťastie domáci hráč trafil len brvno. Celý zápas bol veľmi napätý od 22.min, kedy nám rozhodca nezmyselne vylúčil útočníka Jozefa Žofaja. My sme ale zachovali chladné hlavy a pokračovali sme perfektne v zápase. V 34.min sme sa dokázali dostať aj do vedenia po góle Juraja Graňáka. Druhé dejstvo sme začali pokojne. Kedže sme hrali o jedného hráča menej, nehrnuli sme sa nejako dopredu. Domáci nás ale zatláčali ku vlastnej bránke počas druhého dejstva, skoro stále. Mali možnosť aj vyrovnať, takmer do prázdnej brány, no hráč netrafil loptu dobre, preto šla lopta len mimo brány. Rozhodca nám poslal predčasne do spŕch aj druhého hráča a to v 70.min Kristiána Farského. Od toho momentu sme boli na ihrisku už len deviati, preto sme loptu posielali, kde sa len dalo, aby sme udržali jedno gólový náskok. Darilo sa nám to skvele, po tých všetkých centroch, strelách a únikoch v našej šestnástke. Nakoniec rozhodca odpískal koniec stretnutia a my sme sa už len mohli tešiť z týchto parádne vybojovaných 3 bodov.

Dočkali sme sa prvých bodov
Oravská Jasenica 1:0 Rosina (1:0)
Gól: Ivan Farský

Do zápasu sme vstúpili celkom dobre, darilo sa nám prechádzať do zakončenia. Neskôr Rosina však tiež začala napádať a prechádzať do útoku. No nevytvárali si nejaké šance, z ktorých by mohol padnúť gól. Gól stretnutia prišiel asi v 30.min, keď svoj prvý gól zaznamenal Ivan Farský, po peknej prihrávke od Jána Vošku. Druhé dejstvo bolo o čosi živšie, hralo sa prevažne medzi šestnástkami a tvorili sa skvelé šance na zvýšenie či vyrovnanie stretnutia. O vyrovnanie sa mohli postarať hostia, keď lopta prešla až do šestnástky a hosťujúci hráč mohol ísť sám zoči-voči brankárovi. Našťastie sklzom vypichol loptu Matej Feranec a tak zachránil túto situáciu. Zvýšiť náskok mohol striedajúci Jozef Žofaj, keď sa mu podarilo ísť samému proti brankárovi. Bohužiaľ strieľa len do brankára. Rozhodnutie mohlo prísť v závere. Po skvelej prihrávke od Matúša Madleňáka dostal loptu Jakub Graňák. Po zaseknutí hráča prišla strela, ale brankár ju pokryl. Nakoniec sa už ale Rosina na vyrovnanie nezmohla a tak prvé body ostávajú doma.

Druhé kolo nám nebolo dopriate
Predmier 2:1
Oravská Jasenica (1:0)
Gól: Adam Greš (11 m)

Ani v druhom zápase sa nám nepodarilo chytiť nejaký ten bod. Prvý polčas sa niesol v pomalom tempe a hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Šance sme si tvorili z rýchlych brejkov, súper naopak iba nakopával a strieľal z každej možnej pozície. Šance sa črtali z kopačky Filipa Guru ale aj útočníka Kristiána Farského. Pred koncom prvého polčasu sa po skrumáži v šestnástke, kedy brankár Richard Florek výborne vychytal strelu, nešťastným vlastencom podarilo Predmieru ísť do vedenia. V druhom polčase sme boli živší a lepší. Tvorili sme hru a robili si perfektné šance, bohužiaľ končili v náručí brankára alebo mimo bránu. Skvelé ťahy na bránku po pravej strane mal Matej Feranec, z ktorých mohli byť góly. Po faule v šestnástke sme dostali výhodu pokutového kopu, ktorý Adam Greš bez problémov premenil. To isté sa neskôr stalo na našej strane, nechcený faul a 2:1 pre Predmier. Do konca zápasu sme si tvorili ďalšie šance, no bez gólového efektu, takže sa už stav nemenil. Body sme si zaslúžili, no nebolo nám dopriate.

Prvý zápas sme zaváhali
Oravská Jasenica 1:3 Stráňavy (1:0)
Gól: Filip Gura

Prvý majstrovský zápas v novej sezóne sme začali dobre. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami a šance sa črtali z oboch strán. My sme hrali skôr na brejky a to sa nám aj darilo. Gólových príležitostí bolo v prvom polčase dosť. V krásnej akcii sa podarilo Kristiánovi Farskému opečiatkovať brvno. V ďalšej akcii nám to už vyšlo, keď po centri poslal loptu do brány Filip Gura - 1:0. Ďalšie šance mal na kopačke opäť Kristián Farský, ale končili mimo brány. V druhom polčase sa Stráňavy prebrali a začali byť aktívnejšími. Vyrovnanie prišlo asi po desiatich minútach hry. Dva ďalšie góly sme dostali po chybách brankára Martina Grácika, keď zle boxoval po centroch súpera. Šance sme mali aj my, ale nevyužili sme ich. Stráňavy takto nakoniec svoj prvý majstrák zvládli o čosi lepšie, my sme v druhom polčase zaváhali a tak si body odnáša súper domov.